1 tetori, dita e të moshuarve, aktivitet në Shkodër…VIDEO…

0
216

Dita nderkombetare e te moshuarve kete vit erdhi ndryshe., ne zbatim te protokolleve festa ne shtepine e te moshuarve ne Shkoder nisi me tinguj muzikor nga kengetari Laorjan Ejlli, ku te moshuarit pas 7 muajsh izolim,te pakten per 1 dite paten mundesi te kalojne disa caste ndryshe.

Per titullaret e ketij institucioni 1 tetori eshte dite arritje sepse gjate pandemise asnje i moshuar nuk u infektua nga covid 19.

Rreth 60 te moshuar qe jetojne ne shtepine e te moshuarve shkoder qe nga data 12 mars ndodhen ne izolim! 1 tetori perkujtohet ne te gjithe boten dhe synon ndergjegjesimin e popullates dhe institucioneve per me shume perkujdes ndaj te moshuarve.

PËRGJIGJU