Rama me antiplumb në bazën ushtarake në Ukrainë

0
101

Në kuadër të vizitës së tij në Ukrainë në cilësinë e drejtuesit të OSBE-së ka zhvilluar një vizitë në bazën ushtarake “Shiroky” në Kharkivit të Ukrainës.

Kjo është një nga zonat më të pasigurta në Evropë për shkak të konfliktit me paramilitarët rusë.

Siç shihet edhe në videon e publikuar nga vetë Rama, si dhe delegacioni shoqërues është pajisur me jelekë antiplumb për shkak të rrezikshmërisë së lartë.

PËRGJIGJU