Rama jep lajmin e keq: Nga tetori deri marsin e 2021-shit, fundjavat do të jenë pa makina

0
217

Shqiptarët duhet të mësohen me izolimin gjatë fundjavave, pasi një gjë e tillë duket se do të kthehet në mënyrë jetese.

Lajmin e keq e ka dhënë vetë kryeministri Edi Rama, i cili tha në një komunikim në “Facebook” se duke filluar nga muaji tetor, deri në muajin mars të vitit të ardhshëm, fundjavat do të jenë të bllokuara, për shkak se mund të shpërthejë një valë e dytë e koronavirusit.

“Fundjava pa makina do të mbetet në fuqi edhe dy të shtuna e të diela për t’u rikthyer pas sezonit të verës ku çdo të dielë minimalisht nga tetori deri në marsin e ardhshëm, si një moment të përjavshëm si një moment duke iu kushtuar mjedisit, të moshuarve dhe fëmijëve e familjeve tona”, tha Rama.

PËRGJIGJU