Përdorimi i gazit lotsjellës në Velipojë/ Basha: Këto akte bárbáre janë grahmat e fundit të një kufome politike

0
248

IKMT-ja ka nisur aksionin për të prishur ndërtimet pa leje në Velipojë dhe pasditen e sotme ka pasur edhe përplasje midis banorëve dhe policisë.

Këta të fundit kanë përdorur edhe gaz lotsjellës.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili shprehet:

Në ditët më të vështira për shqiptarët, kur xhepat janë të zbrazur dhe varfëria po rritet çdo ditë, Edi Rama përdor dhunën dhe gazin lotsjellës për të grábitur tokat në Velipojë.

Në orën që kër,cënon qytetarët se do t’i rimbyllë në karantinë, RAMAVIRUSI dhe bánditët e tij prishin pa ligj vetëm për të grábitur pronat në bregdet për oligarkët dhe kri,min.

Me RAMAVIRUSIN shqiptarët varfërohen e oligarkët pasurohen.

I rrënuar dhe i tmerruar nga revolta e qytetarëve, këto akte bárbáre janë grahmat e fundit të një kufome politike që po qelb Shqipërinë.

PËRGJIGJU