Mëngjesi me vranësira dhe reshje shiu në disa zona, ja parashikimi i motit për të dielën…

0
106

Mëngjesi i kësaj të diele do të nisë me vranësira të dendura dhe në disa zona në veri dhe në qendër të vendit do të përfshihen nga reshje shiu.

Ndërsa pasditja do të sjellë përmirësime të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 30°C.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

PËRGJIGJU