LAJM I FUNDIT/ Rama bën hapa pas: Teatri do të ndërtohet ashtu siç ishte, në projektin italian

0
147

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se Teatri i ri Kombëtar do të jetë ai i arkitektit italian.

Rama ka thënë se Teatri i Ri do të ndërtohet siç ka qenë.

“Do jap një lajm. Rikthejmë projektin e teatrit, ashtu si ka qenë. Ky vendim jo për Aleancën e Teatrit, por për qytetarët dhe fëmijët e këtij vendi. E vendosim ne sepse ne jemi zgjedhur të vendosim“, – u shpreh Rama.

PËRGJIGJU