Faleminderit per Falimentin/ Shkodra zgjohet me pankarta ne bizneset e mbyllura

0
324

Ne forme proteste per situaten e krijuar nga covid, bizneset ne Shkoder jane zgjuar sot ne mengjes nen pankarta Faleminderit per Falimentin duke akuzuar qeverine Rama per situaten e krijuar ndaj biznesit.

“Çdo mëngjes Shkodra dhe mbarë Shqiperia ngihet në trishtim me biznese që mbyllen çdo dite me puntore qe largohen nga puna çdo dite nga një kryeminister arrogant qe mendon vetem për oligarket e tij për 5 persona qe kan marre peng Shqiperine qe kan vra çdo enderr te te rinjve Shkodran dhe Shqiptare se ky vend do te bahet nje dite , te dashur qytetare dhe bashkëmoshataret e mi eshte koha te behemi te gjithe bashke te luftojme bashke te mos dorzohemi perpara nji fatkeqesie kombtare me emrin Edi Rama e vetja rruge largimi i tij dhe kthimi shpreses per Shkodren dhe Shqiperine per nje Shqiperi si gjith Europa”, Shkruan Ardit Qylybyli.

PËRGJIGJU