E FUNDIT/ Strategjia për zgjedhjet, Rama cakton drejtuesit politikë në qarqe, vetë merr “frenat” e Durrësit

0
243

Kryeministri Edi Rama ka bërë lëvizjet për të organizuar partinë socialiste në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të vitit të ardhshëm.

Dalin detaje të reja nga mbledhja e grupit të PS-së që po zhvillohet pasditen e sotme në Elbasan dhe drejtuesit e rinj politikë në qarqe që janë emëruar nga Edi Rama.

Mësohet se kryeministri Edi Rama nga Vlora, tashmë do të zhvendoset në Durrës, ku ka spostuar ish-kryebashkiakun Vangjush Dako duke marrë vetë drejtimin politik të qarkut përkohësisht.

Ilir Beqjan nga Kukësi e dërgoi në Shkodër, ndërsa në vendin e tij në qarkun verilindor i besoi Safet Gjicit. Në Lezhë largohet Sandër Lleshaj si drejtues politik dhe rikthehet Lindita Nikolla, ish-ministre e Arsimit.

Sa i përket Tiranës, zona që do të dalin më shumë deputetë, ka një ndarje, drejtuesi politik për bashkinë do të jetë Erion Veliaj, ndërsa për kryeqytetin në nivel qarku do të jenë Elisa Spiropali dhe Ervin Bushati

PËRGJIGJU