Monday, May 23, 2022

VIDEO/ Valbona Tula sqaron ndryshimet në ligj, për përfitimin e KEMP-it

Pagesa per personat me aftesi te kufizuar si dhe ndihmesit personal qe nga data 26 janar nuk...

Halil Kastrati ndërton një lagje ku do strehohen familjët në nevojë

Kosovë: Humanisti Halil Kastrati, ka dhën një lajm të mirë për të gjitha familje në nevojë e...

VIDEO/ Si do t’i përdoren paratë e mbledhura nga Elvis Naçi: Rama prezanton projektin...

Kryeministri Rama ka qenë ditëne sotrme në Thumanë për të prezantuar projektin e rindërtimit.

Shkodër/ Prej dy muajsh nuk shpërndahet ndihma sociale…

Edhe pse jemi në fillim të muajit Mars, qytetarët shkodranë nuk kanë arritur të tërheqin ndihmën ekonomike...

Biznesi kundër rritjes së pagës minimale: Nuk jemi konsultuar, shtohen kostot, do shkurtojmë punonjësit

Biznesi e konsideron arbitrar dhe të pakonsultuar vendimin për rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë në...

Ndryshon skema e vlerësimit për KEMPI-n; Hiqet pagesa nëse qëndron më shumë se 3...

Hyjnë në fuqi, kriteret e reja të vlerësimit të dosjeve për pagesat e paaftësisë. Shqyrtimi për përfitim të...

Gjermania hap dyert për punëtorët, ja ç’duhet të dini

Më 1 mars hyn në fuqi ligji i ri për fuqinë punëtore në Gjermani. Ai u drejtohet forcave...

Shirokë–Zogaj, kërkohet me dy kalime. Banorët: Për Zogajt, projekti duhet të fillojë me zgjerimin...

Me përfundimin e rikonstruksionit te Pikes turistike te Shirokes, do te vazhdoje projekti per zhvillimin turistik te...

Shkodër/ 1500 kërkesa për urdhër mbrojtje, bashkohen shoqatat në një deklaratë urgjente…

22 organizata të shoqërisë civile Shkodër, u bënë bashkë duke reaguar publikisht ndaj ngjarjeve tragjike të ndodhura ditët e...

Përfitimi i lejes së lindjes, procedurat e reja krijojnë radhë tek ISSH, sqaron AKSHI:...

Nga 1 janari i këtij viti, dokumentacioni për përfitimin e lejes së lindjes të punonjësve nga biznesi duhet...

Latest article

VIDEO/ 20 vjeçarja nga Shkodra humb kontrollin, ndërron jetë 73 vjeçarja…EMRI…

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në vendin e quajtur “Dajç”, shtetasja F.B. 20...

Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, dyshohet për një të vdekur…

Nje aksident eshte shenuar vetem pak minuta me pare ne superstraden Lezhe - Shkoder, ne afersi te...

Milan fiton titullin kampion pas 11 vitesh pritje…

Scudetton e fiton Milan! Të besuarit e Stefano Piolit arritën që të bëjnë siç duhet detyrat e...