Tuesday, October 27, 2020

Shkodra krijon grup solidariteti me profesionistë të inxhinierisë dhe ndërtimit për tërmetin

Marrë shkas nga situata e rëndë me tërmetin, në Shkodër është krijuar një grup solidariteti me profesionistë të...

KMSH, thirrje për solidarizim me familjet e prekura nga tërmeti

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë e ndjen të nevojshme dhe tepër urgjente që nëpërmjet të gjitha strukturave te tij, me...

Tërmeti/ Prishtina solidarizohet, mbledhin ndihma për familjet e prekura nga tër.meti

Thellohet tragjedia në vend dhe numri i viktimave vijon të rritet duke arritur në 13 persona, si pasojë...

5 mijë jetimë trajtim shendetësor falas , Elvis Naçi jep lajmin e bukur…

5 mijë jetimë do të marrin trajtim shendetësor falas, lajmin e mrekullueshem e ka bërë të ditur...

“Çuna, hajdeni se e fryva! Ishte koha kur nuk kishte teknologji…

"Çuna, hajdeni se e fryva! Do t'i zhdëpim sot ata të lagjes tjetër se herën e fundit na mundën kot fare. Mbani...

“Mjeshtri i Luleve” 84 vjeçari shkodran, që zbukuron qytetin”

84 vjeçari, Adnan Muka, i njohur në Shkodër si “Mjeshtri i Luleve”, prej vitesh punon vullnetarisht për lulzimin e lulishteve dhe ambienteve...

Rasti i Edion Bajraktarit, nis sensibilizimi! Shkodranët solidarizohen me rastin e 14 vjeçarit

Rasti i 14 vjeçarit Edion Bajraktari i publikuar një ditë më parë, nuk ka vonuar të marrë vemendjen e shoqatave dhe qytetarëve...

Shkodër/ Edion Bajraktari ka nevojë për ndihmë… 14 vjeçari vuan nga disa sëmundje!

Ky eshte Edion Bajraktari, 14 vjec dhe vuan nga hidrocefalos, epilepsia dhe autizmi! Prinderit e tij me shpresen se dicka do te...

Raporti/ Nuk ndalen shqiptarët, 21% më shumë aplikime për azil në janar-shtator

Ndonëse kanë normën më të lartë të refuzimit të kërkesave dhe jetojnë në një vend që nuk ka luftë apo konflikte etnike,...

PREKËSE/ Kampioni i boksit mes lotësh: Më dhanë 14 mijë lekë për titull (VIDEO)

Në fund të muajit Tetor të këtij viti në Kryeqytet u organizua kampionati kombëtar i boksit. Klevis Çelaj, nga Vlora arriti të...

Latest article

Shkodër/ Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale…

Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër,...

Bashkia Shkodër hap ankandin për shitjen e KF Vllaznia…

Per miratimin e transferimit te Klubit të futbollit “Vllaznia” në shoqëri aksionare”, Bashkia Shkodër ka propozuar projekt...

1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve…

Kështu, dikur drejtor i Hidrokarbureve në AKBN, Gradeci ishte shpallur në kërkim (pikërisht kur ishte në këtë...