Sunday, January 24, 2021

“U largova e turpëruar”, vrapuesja me shami përjashtohet nga gara

Noor Alexandria Abukaram, vrapuesja 16 vjeçare që jeton në Ohajo të Shteteve të Bashkuara, është përjashtuar nga një...

“Kreu i SPAK, hetues i komunizmit”, Autoriteti i Dosjeve e konfirmon: Arben Kraja trajtoi...

Një ditë pasi “Gazeta Shqiptare” botoi përgjigjen zyrtare të Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Ish-Sigurimit të...

Si e torturoi të riun shkodran Arben Kraja i zgjedhur në krye të SPAK…

Nga Roland Luçi Hetuesi i diktaturës Kraja, akuzonte më 27 korrik 1990 dy të...

Divorcet në nivele rekord, arrijnë në 4,846 në 2018, dyfishohen në dy dekada

Divorcet arrijnë në një nivel rekord që pas viteve ’90 në vendin tonë. Sipas përllogaritjeve të Monitor me...

Tetë prokurorët betohen te Presidenti, Soreca: SPAK gati për të filluar punën

Tetë prokurorët e SPAK u betuan sot te Presidenti Ilir Meta. Ceremonia u zhvillua në orën 09:30...

Aktivisti i OP, paketa antishpifje, cirk i Rames për të harruar Dakon

"Kur Tan Dulaku, për interes të Lali Erit, mbylli emisionin e Artan Ramës që investigoi mbi vrasjen...

Tartufi Shqiptar – Biznesi Fitimprurës Që Sjell Miliona

Rreth 3.000 Euro për një kilogram kërpudha. Duket një çmenduri dhe në fakt është, por tartufi e ka...

Shkatërrimi i pyjeve në male dhe tokës në bregdet, po kërconin speciet e rralla...

Shkatërrimi i pyjeve dhe kullotave në male dhe shndërrimi i tokës bujqësore në troje banesash po dëmton florën...

Bashkia e Tiranës miraton heqjen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve

Për shkak të konstruksionit mbajtës të tarracave, që lidhet drejtpërdrejtë me sigurinë e jetës dhe shëndetit të banorëve...

“Tel hekuri për gjuhen e Medias”

Nga Zija Çela TEL HEKURI PER GJUHEN E MEDIAS Pesembedhjete vjet...

Latest article

Barazimi me krutanët, Brdariç: Fusha nuk ishte në gjendjen e duhur, duhet të nxjerrim...

Tomas Brdariç ka folur pas barazimit me Kastriotin, që në Shkodër as nuk e kanë çuar në...

Vllaznia ndalet në shtëpi, Kastrioti i merr barazimin në “Loro Boriçi”…

Vllaznia ka bërë atë që mund të quhet hapi i parë fals i këtij sezoni, teksa ka...

Batutat e javës…Nga Fatmir Bashli…

NGA FATMIR BASHLI Kulmi , me ti met hatri baxhanakut, se ke dal me...