Saturday, July 11, 2020

Shkodër, në 3 vite 840 ndërtime pa leje. Ibro: ADZM nuk ka referuar asnjë...

Ne harkun kohor te 3 viteve te fundit ne territorin e bashkise Shkoder inspektoriati i mbrojtjes se...

Bashkia Shkodër nis dezinfektimin e ambjenteve…

Në territorin e Bashkisë së Shkodrës ka nisur dhe po vazhdon dezinfektimi i ambjenteve. Sipas urdhrit 230,...

Gazetari keshilla nga karantina: “Izolohuni. Mendoni për të moshuarit në shtëpitë tuaja”…

Pa hyre ne asnje term mjekesor (pasi behemi qesharakë), por duke u munduar te percjell per miqte...

Lutuni për mjekët dhe infermierët që të jenë mbinjerëzorë

Nga Edmond Arizaj A e dini kush janë më të rrezikuarit sot nga koronavirusi?

Meta thirrje qeverisë: Duhet një plan i detajuar ekonomik për ta përballuar pandeminë

Presidenti Ilir Meta ka ritheksuar kërkesën e tij për përgjegjshmëri maksimale në përballimin e situatës nga koronavirusi...

Rezarta Shkurta tregon dhuratën që i la Nexhmije Hoxha para se të ndërronte jetë

Muajin e kaluar u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare, Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-liderit komunist, Enver...

Frika nuk ndihmon, kujdesi po! Rama, 10 porosi për qytetarët kundër koronavirusit

Përveç kujdesit dhe masave të shtuara kundër koronavirusit me rëndësi të madhe është që të ruajmë qetësinë.

Lindjet në Shqipëri, niveli më i ulët prej 60 vitesh

Në Shqipëri lindjet kanë shënuar pikën më të ulët që prej 60 vitesh, duke rënë në 1.37...

“8 marsi” FRPD Shkodër dhuron lule për gratë në pedonalen e qyetit…

Gëzuar 8 Marsin për më të shtrenjat tona, ato që janë të pazëvëndësueshme në familje, për çdo...

Dashuronte filozofinë por u bë mjeke, Nadire Suma e gdhin një herë në tre...

Nga: Anila Mollaj Një herë në tre ditë, një grua shtatshkurtër me flokë bjonde e...

Latest article

Dëmet në organizëm nga pijet energjike…

Kur jeni të lodhur dhe masat që duhet të merrni janë “ekstreme” veçanërisht kur keni nevojë për...

Nga Londra në Nju Jork për tre orë?! Supersoniku gati për fluturim në 2021

Lëvizja do të ndihmojë t`i hapet rruga fluturimeve të para komerciale supersonike që prej kohës kur avioni...

“S’po sillet si virus respirator”, Pipero tregon dëmtimet që shkakton: I pari dëmtohet truri,...

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero deklaroi sot se koha ka treguar që Covid-19 nuk po sillet vetëm...