Apeli e liron nga ak.uzat, ja si thumbon Kardiologu Luan Dragusha…

0
330

Arre.stimi i disa mjekëve dhe infermierëve në Shkodër, shtatorin e vitit 2018, shkaktoi shumë polemika.

Sipas një raporti të KLSH-së, ata kishin blerë për spitalin, më shumë materiale nga sa nevojiteshin.

Mes të arre.stuarve ishte edhe doktori Luan Dragusha, që kohë më parë u promovua si një histori suksesi nga Rama, pasi la SHBA-në për të ardhur në Shqipëri.

Dhe në fakt, sipas shkodranëve, ai është vërtet një histori suksesi.

Mësohet se sot rreth një vit e gjysëm më vonë Dragusha ka fituar betejen me drejtësinë duke u liruar nga të gjitha aku.zat. Ai me anë të një statusi në rrjetet sociale ka thumbuar për realitetin e sotëm…

Statusi i plotë:

Kur Shqiperine e pu.shtoi fashizmi Italian, debati kryesor ne Spitalin e Tiranes ishte midis Dr.Shirokes dhe mjekut Italian Dr. Locit, ku Shiroka ju pergjigj:
“…Un nuk te lejoj te operosh dhe te besh eksperimente ne trupin e Shqipetareve ashtu sic keni bere ne Abisini. Metodat tuaja operatore jane te vjeteruara … shqiptaret jane nder popujt me te lashte te Evropes, Dr. Loci, prandaj jua theksoj edhe nje here, nuk ju lejoj te operoni me mua “
..dhe kjo ishte nje nder arsyet perse e hoqen Dr.Shiroken nga spitali i Tiranes dhe e kthyen ne spitalin e Shkodres
Gjithmone e njejta histori!

PËRGJIGJU