Thursday, August 11, 2022

Ministrja britanike e shëndetësisë infektohet me koronavirus

Ministrja e Shëndetësisë së Mbretërisë së Bashkuar, Nadine Dorries ka konfirmuar se është infektuar me koronavirusin e ri.

Nga sot, Italia e gjitha “zonë e kuqe”, daljet nga shtëpia vetëm për arsye...

Ashtu sic lajmëroi kryeministri Conte mbrëmjen e të hënës, nga sot, e martë 10 mars 2020 Italia është...

MEE: Arrestohen 20 princër në Arabinë Saudite

Pas raportimit të fundit për arrestime të pjesëtarëve të lartë të familjes mbretërore të Arabisë Saudite, autoritetet kanë...

Koronavirusi/ Italia pezullon përkohësisht lëshimin e lejeve të qëndrimit për emigrantët

Si pasojë e shpërthimit të koronavirusit, në Itali janë pezulluar një sërë shërbimesh. Ndër to përfshihet edhe lëshimi i lejeve të qëndrimit...

Vriten 33 ushtarë turq në Siri, NATO thërret mbledhje urgjente

Të paktën 33 ushtarë turq janë vrarë në Siri, pas një sulmi të regjimit sirian, raporton media...

Vriten 33 ushtarë turq nga sulmi i regjimit sirian

33 ushtarë turq ranë dëshmorë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën nga sulmi ajror i regjimit të...

Britania e Madhe në vitin 2021 kalon në sistemin e ri të migracionit

Britania e Madhe në vitin 2021 do të kalojë në sistemin e ri të migracioni që bazohet...

Senati voton kundër shkarkimit të Trump

Senati amerikan votoi kundër shkarkimit të presidentit Donald Trump për akuzat e abuzimit me pushtetit dhe atë të...

Latest article

Postribë, Ps mban dëgjesën e radhës për drejtuesit/ Kandidatët: Të gjithë bashkë angazhim për...

Postriba ka qënë ndalesa e radhës e degjesave publike të Partisë Socialiste ne Shkodër. Jetmir Lumaj, Blerta...

Fondi Arab i Zhvillim kredi Shqipërisë për rrugën Qukës-Qaf Plloçë, Ibrahimaj: E favorshme…

Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Arab të Zhvillimit për përfundimin e plotë...

Rama takon Erdoganin: Gati projektet konkrete për përballimin e krizës energjetike dhe ushqimore…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar sot Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Gjatë...