Mbyllet në Gjirokastër, Vllaznia ia del falë dy golave në fund të ndeshjes

0
126

Vllaznia ka arritrur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertë përballë Luftëtarit, me rezultatin 0-2.

Malota ishte ai që kaloi në avantazh skuadrën e Vllaznisë, në minutën  e 85-të. Ndërsa Gilman Lika vulosi fitoren në minutën e dytë të shtesës.

Nuk ishte aspak një fitore e lehtë për shkodranët, që vuajtën deri sa erdhi goli i parë.

Luftëtari kishte rastet e veta, të cilat nuk i shfrytëzoi ashtu siç duhet. Hyseni dhe Fili patën raste të mira, por pa sjellë rezultat.

Kështu Vllaznia ka shkuar në kuotën e 20 pikëve, ndërsa Luftëtari është në një pozitë shumë të vështirë, pasi ndodhet në vendin e nëntë me 8 pikë.

PËRGJIGJU