Iu përmend emri si i dyshuar për atentatin e 30 vjeçarit në Shkodër, reagon Sehar Xhenja, tregon pasaporten me vulat…

0
2520

Ka reaguar per RealitetiPost Sehar Xhenja i riu i cili eshte akuzuar si njeri nga tre te rinje te shpallur ne kerkim per ngjarjen e ndodhur ne qytetin e Shkodres, ku u qellua ne drejtim te nje automjeti ne lagjen Skenderbeg.

Xhenja ka kontaktuar me redaksine e RealitetiPost dhe shprehet se eshte i pafajshem pasi ndodhet ne Itali, ai per ta vertetuar kete gje ka derguar dhe fotot e pasaportes ku shihen vulat me datat kur ka kaluar ne doganat e disa shteteve.

Me poshte reagimi i Sehar Xhenja:

Un jam sehar xhenja po ju shkruaj direkt nga itali po me aplikohet emrin neper lajmer shum dhe po ndihem shum keq perzotin mir shqiperi shteti sna le me hajr po ktej na leni te qet ju lutem.

Un jam i paster perzoten, se un ndollem ne itali un e dat 7 kam kaluar dogane e kosoves kam pritur 5 dit  ne serbi per shkak bllokimit rrugve me dat 12 janar kam kaluar doganen e hungaris ne ore 2:15 te nates.

Ju lutem hilleni kte njoftim qe po them nqose nuk e besojn shteti shqiptar mundet me kontrollu per mu.

juuu lutemmm ju lutemmmm shummm postojeni se po me merrni ne qaf po me akuzoni kot un do ta bej te madhe kte gja per shkak se po me prishni opinionin poblik me ka shkruajtur gjith shqiperi gjith fisi po ti a je itali qa don ky lajm a ke ik isha ne gjum dje kur e njoftuan me than o vla a je itali po ma pse po ke dal lajme per qa ma akuzohesh per i ngjarje ne Shkoder.

Te lutem postojeni un ndollem q me dat 7 kam lan shqiperin me dt 12 kam hi ne europ nuk di asgje cfar behet atje as uk du me a dit qa behet shqiperi se ju po me akuzoni kot po me prishni punet dhe ktej se un jan ne pun ktu po punoj per dit po me bani te kthehem kot pa pasur kujt gje borgj.

Nuk ju kam asgj borgj shtetit shqiptar ju lutem helleni kte pustim se perzoten do ta bej te madhe kte lajm“.

PËRGJIGJU