FOTO/ 222 kg marijuanë me lundur nga liqeni i Shkodres, arrestohen dy përsona nga policia e Malazeze…

0
1071

Policia kufitare malazeze gjeti një varkë me 222 kilogram marihuanë në orët e para të mëngjesit diten e djeshme, njoftoi Administrata e Policisë.

Ata arrestuan dy persona N.R. dhe M.J. të cilët dyshohen se po transportonin dreogën me lunder në një vend tjetër.

Drejtoria e Policisë malazeze beson se ata kanë prerë zinxhirin e kontrabandës së drogës nga Shqipëria në Mal të Zi.

“Nga kontrolli i mëtejshëm i terrenit pranë lundres, policia lokalizoi dhe arrestoi dy shtetas me iniciale NR dhe MJ. Dyshohet se këta dy persona kishin për qëllim transportimin e lëndëve narkotike në një automjet që u gjet gjithashtu afër, në një vend tjetër.

Lënda narkotike dhe personat e kapur ishin iu dorëzua oficerëve të policisë së Podgoricës. zyrtarët e Sektorit për Luftën kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit u informuan gjithashtu për ngjarjen. “

N.R. dhe M.J. u sollën në prokurorin kompetent me një kallëzim penal për dyshimin e kryerjes së veprës penale të prodhimit, mbajtjes dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve.

Gjatë fundjavës, policia kufitare gjeti dhe konfiskoi një total prej gati 300 kilogramë të drogës narkotike marihuanë./RealitetiPost/

PËRGJIGJU