Dy vite më parë ish-këshilltari Nurja paralajmeronte Voltana Ademin për heqjen e bombolave të gazit…

0
309

Ngjarja e ndodhur dite e sotme ne shkollen 9 vjecare “Ndre Mjeda” te Shkodres ku u rrezikua jeta e nxenesve nga nje difekt ne bombolen e gazit me te cilen ngrohen, nuk eshte hera e pare qe ndodhe ne kete shkolle.

Pikerisht dy vite me pare po ne muajin janar, ndodhi nje ngjarje me e rende se kjo e dites se sotme, ku bombola e gazit mori flake ne nje nga klasat e 8-ta. Ngjarjen ne ate kohe e denonconte ish-keshilltari bashkiat Falum Nurja, baba i njerit nga nxenesit e klases ku ndodhi ngjarja.

Nurja i bente thirje te hapur kryebashkiakes Ademi per te marrur masa per largmin e ngrohjes me gaz, por fjalet e tij rane ne vesh te shurdher, dhe pikerisht sot dy vite me pas, u perserit e njejta situate duke rrezikuar nxenesit e njeres nga klasat fillore.

STATUSI I PLOTE DY VITE ME PARE I FATLUM NURJA:

Kete status e kam me dedikim.

Per Voltana Ademin, qe merr rrogen per Kryetare Bashkie.

Sot, ne shkollen 9 vjecare “Ndre Mjeda”, ne nje klase te 8-te ku meson im bir, bombola eshte kapur flake dhe nxenesit kane dale urgjentisht nga syte kembet ne panik e te llahtarisur…

Felenderojme Zotin dhe mesuesin e matematikes qe ndalen tragjedine.

Ka tre vite, qe kur fillove mandatin, qe n KB te them hiq bombolat e gazit per ngrohje ne shkolla…

Ato pervec se helmojne femijt me gazrat e metanit, por jane edhe rrezik potencial per shperthim.

Ca duhet me ndodhe me pase vemendjen tande nje sherbim cilido qofte…? Cdo dite me skandalizon indiferenca jote.

Pritni me u djege ndonje klase komplet me u ndergjegjesu?!

Jam i revoltuar ku smban me!

PËRGJIGJU