Monday, October 18, 2021

Enigmat politike të Jozefina Topallit me mesazhet e koduara…

Ka shkaktuar reaksione jo të pakta mesazhi i Jozefina Topallit, e cila në mënyrë të tërthortë ka...

Shkoder/ 2100 aplikime për pagen e “Luftës”…

Pergjate javes se pare te muajit prill prane tatimeve ne Shkoder jane kryer...

Turqia sjell avion me ndihma, nis puna edhe për ndërtimin e 500 banesave

Një avion më ndihma nga Turqia ka mbërritur këtë të martë në aeroportin Nënë Tereza. Bëhet fjalë për...

Gjysmëhëna e Kuqe Turke dërgon ndihma pas tër.metit në Shqipëri

Gjysmëhëna e Kuqe Turke ka dërguar dy maune me çadra, batanije dhe mjete të higjienës, bashkë me tetë...

Shqipëria në karantinë, sot liridalje deri në 11:00 vetëm për pensionistët

Pensionistët do të kenë sërish mundësinë sot të dalin deri në orën 11:00 për të shëtitur, ndërkohë...

La stërvitjen i dëmtuar, Leo Messi befason Barcelonën…

Buzëqesh Barcelona. Pasi humbi dy seancat e fundit stërvitore për një kontraktim të lehtë të muskujve në...

Mirupafshim diell! Moti bën kthesën e fortë nga nesër

Prej disa ditësh, dimri po ndihet si pranverë për shkak të diellit të fortë dhe temperaturave relativisht të...

E mbështjellë me flamurin kuqezi, përcillet në varrezat e Sharrës Nexhmije Hoxha

Këtë të enjte rreth mesditës është përcjellë për në varrezat e Sharrës ish-bashkëshorjta e diktatorit Enver Hoxha,...

Me 30 mijë euro dhe kokainë, arrestohet 34 vjeçari shqiptar. Pyetja e karabinierëve e...

Makina e tij lëvizte rrugëve rreth qendrës së Pistoia, çka ngriti dyshime tek karabinierët, të cilët e ndaluan atë për kontroll....

Dy vjet në kërkim, arrestohet ish-regjistruesi i hipotekës (Emri)

Policia e Lezhës arrestoi të mërkurën ish-regjistruesin e Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Lezhë, Eraldo Smaçi. 31-vjeçari...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...