Monday, October 18, 2021

ZYRTARE/ Teuta dhe Hebaj e mbyllin këtu, sulmuesi shkodran nuk vazhdon më me durrsakët

Rubin Hebaj nuk do të luajë më me Teutën. Klubi durrsak njoftoi sot ndërprerjen e bashkëpunimit me...

Të mërkurën nis dëbora, parashikimi i motit për javën e ardhshme

Java e parë muajit shkurt pritet të sjellë temperatura të ulëta, reshje dëbore e shiu në vendin...

Në Aeroportin e Stambollit filloi shërbimi i kabinës së gjumit

Në Aeroportin e Stambollit ka filluar shërbimi i kabinës së gjumit, që tashmë gjendet në shumë aeroporte në...

Viza Amerikane, Trump nxjerr rregulla të reja

Administrata e Presidentit Trump ka publikuar rregulla të reja vizash që synojnë kufizimin e “turizmit të lindjeve”, një praktikë me të cilën...

Shkoder/ 2100 aplikime për pagen e “Luftës”…

Pergjate javes se pare te muajit prill prane tatimeve ne Shkoder jane kryer...

“Kasaphana” e ushtrisë serbe në Bërdicë, më 9 shkurt 1913

Nga Perparim Rexhepaj Pas katër muajsh luftime të përgjakshme ( tetor 1912-janar 1913), me humbje të rënda, ushtria e Malit...

1990/Hetuesit e procesit të demonstratës kundër bustit të Stalinit

Nga Kastriot Dervishi Çështja penale ndaj demonstratës së 14 janarit 1990, filloi po atë ditë....

Si po ikin të rinjtë: Rreth 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga...

COVID 19 në Shkodër / Të prekurit punonjës në fasoneri dhe OSHEE

Zbardhen te tjera detaje sa i takon te prekurve nga Covid 19 ne Shkoder diten e djeshme.

Kryebashkiakja Voltana Ademi pret Kryetarin e Keshillit Komunal Ulqin Ilir Capuni…

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi, priti në një takim në zyrën e saj, Kryetarin e...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...