Monday, October 18, 2021

Helidon Bushati takim me banorët e Postribës: Historinë e padrejtë të këtyrë 8 viteve...

Sot dhe çdo ditë me njerëzit e zakonshëm të Postribës.Janë njerëzit e fitores. Bashkimin më të madh...

Historia e ushtarit të FSK’së që u lind një javë pasi ia vranë babanë...

21-vjeçari Kadrush Ilazi, i cili është pjesë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, prapa vetës ka një...

Zbatimi i orës policore në Shkodër/ Drejtori Brahimaj: Më thoni një lokal hapur dhe...

Drejtori i Policisë së Shkodrës Niko Brahimaj ka këshilluar qytetarët për zbatimin e masave shtrënguese me qëllim...

ZYRTARE/ Teuta dhe Hebaj e mbyllin këtu, sulmuesi shkodran nuk vazhdon më me durrsakët

Rubin Hebaj nuk do të luajë më me Teutën. Klubi durrsak njoftoi sot ndërprerjen e bashkëpunimit me...

Myftiu i Shkodrës fton drejt ruajtjes së dinjitetit përballë sfidave të skllavërimit modern…

Nga minberi i xhamisë së Dërgutit, ditën e xhuma, më 1 janar 2021, Myftiu i Shkodrës, Imam...

PBB për frymë e Shqipërisë sa 31% e mesatares së BE-së më 2019, më...

Shqipërisë do t’i duhen dekada të tëra që të mund të arrijë standardet ekonomike të Bashkimit Europian,...

Shkodër/ Përkujtohet 30 vjetori i rihapjes së xhamisë së Plumbit…

U fal xhumaja në përkujtim të 30 vjetorit të rihapjes së xhamisë së Plumbit

“Valët e muzikës përçojnë virusin”/ Blendi Klosi lë gafën e vitit: Sa më e...

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ndërsa shpjegonte arsyet për ndalimin e muzikës pas orës 20:00 në lokale...

Si po ikin të rinjtë: Rreth 24 mijë persona nën 34 vjeç kanë aplikuar...

Nga janari i vitit 2019 deri në gusht të 2020-s kanë aplikuar për azil në një nga...

Alvin Berisha vjen në Durrës, ja sa ka ndryshuar vogëlushi që i shpëtoi “ferrit”...

Alvin Berisha, vogëlushi i cili u shpëtua nga kampi Al Hol në Siri ka mbërritur në Durrës...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...