Tuesday, October 27, 2020

VIDEO/ Iu mohua shtetësia shqiptare në komunizëm, i moshuari merr pasaportën dhe e puth

Rrëqethës është momenti kur një i moshuar merr pasaportën shqiptare. Të moshuarit iu...

Manastirliu: Nëse situata do të jetë e qëndrueshme, çerdhet dhe kopshtet hapen nga 1...

Sipas planit në tentativë, nëse të dhënat do të jenë të qendrueshme, bazuar në kriteret e përcaktuara...

BE pret të hapë fluturimet nga 15 Qershori, ç’do ndodhi me Shqipërinë

Pas 15 Qershorit, pritet që Bashkimi Europian të nisë fluturimet ajrore për vendet anëtare. Në një intervistë...

22-23 tetor stakim energjie, OSHEE Shkodër njofton abontet…Oraret dhe zonat…

Njoftim për abonentët #ShkodërStakim, 22-23 tetor Për shkak të remontit të parashikuar në NST...

Shkodër/ Rreth 350 punonjës fasonerie protestë para Zyrës së Punës…

Rreth 350 punonjës të fasonerisë “Bela Dor” në qytetin e Shkodrës mëngjesin e sotëm mësynë në drejtorinë...

Falja e taksave vendore, socialistët votojnë kundra propozimit të Voltana Ademit…

Socialistët në këshillin bashkiak të Shkodrës rrëzuan propozimin e kryebashkiakes demokrate Voltana Ademi për faljen e taksave...

Urdheri i Psikologut ne Shkoder distancohet nga deklaratat e Anonjeta Peros. Zonja nuk ka...

Duke marrë shkas nga qëndrimi personal publik i Znj Antonjeta Pero, me statuse në rrjete sociale apo...

Pas drejtorisë së Arsimit dhe Arkivave, Edi Rama i heq Shkodres tjetër drejtori…

Shkodres i iken nje tjeter drejtori, ku pas bordit te kullimit, arsimit, Arkivave, tashme edhe Mjedisi shkon...

Rama jep idenë e çmendur: Nga tetori 2020 deri në mars 2021 fundjava e...

Shqiptarët duhet të mësohen me izolimin gjatë fundjavave, pasi një gjë e tillë duket se do të...

Mos i prekni fëmijët! Shkodranët marshim kundër dhûnés seksûale

Marshimet kundër dhûnés seksûale u zhvendosën këtë të hënë në qendrën e veriut në Shkodër.

Latest article

Shkodër/ Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale…

Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër,...

Bashkia Shkodër hap ankandin për shitjen e KF Vllaznia…

Per miratimin e transferimit te Klubit të futbollit “Vllaznia” në shoqëri aksionare”, Bashkia Shkodër ka propozuar projekt...

1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve…

Kështu, dikur drejtor i Hidrokarbureve në AKBN, Gradeci ishte shpallur në kërkim (pikërisht kur ishte në këtë...