Tuesday, October 27, 2020

FOTO/ Hyrja e Shkodrës drejt transformimit! “Ringjallet” Bexhisteni i Vjetër…

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka hapur tenderin për rikualifikimin urban të hyrjes së qytetit të Shkodrës dhe...

Shkodër/ Pensionisti refuzon ndihmat e bashkisë. “Nuk shes dinjitetin përpara kamerave tuaja”…

Pershendetje Monella! Jam nje pensionist ne lagjen Skenderbeg e desha me ju tregu nje...

Pazari i Vjetër i Shkodrës, “hipermarketi” më i madh mesjetar i Ballkanit

Pazari i vjetër në Shkodër në kohën e lulëzimit të tij, u bë vërtetë një qytet i madh...

Sakrificat e mjekes nga Shkodra, rrëfen si e shpëtoi vogëlushin e “mohuar” nga i...

Nga Anila Mollaj Nëse ka ndonjë profesion që ka në thelb humanizmin, ai është...

“Sa blejnë një maskë të blejnë një bukë”, Artizania shkodrane dhuron maska falas…

Ne keto dite te veshtira ku te gjithe ne vuajme nga pandemia e nje virusi qe...

Shkodër/ Merr fund problemi i tregtarëve të Zdrales. Myftinia dhe Bashkia nisin punën për...

Merr fund problemi i tregtareve te Zdrales. Bashkia Shkoder dhe Myftinia e ketij qyteti...

Historia e trishtë e 43 vjeçarit shkodran i cili humbi duart aksidentalisht në punë

Mirjan Gruda 9 vite më parë për shkak të një aksidenti në punë, mbeti pa të dyja duart!

Efektet e transformimit të pjacës së Shkodrës! Fondacioni Amerikan nxjerr rezultatet, u rrit punësimi...

Studimi i realizuar nga Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, është kryer në kuadër të diskutimeve të nisura për...

Rama nxjerr videon nga Shiroka: Ishte lënë në harresë nga bashkia e Shkodrës. Shumë...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Shiroka e Shkodrës, e cila është rikonstruktuar në sajë...

Dashuronte filozofinë por u bë mjeke, Nadire Suma e gdhin një herë në tre...

Nga: Anila Mollaj Një herë në tre ditë, një grua shtatshkurtër me flokë bjonde e...

Latest article

Shkodër/ Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale…

Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër,...

Bashkia Shkodër hap ankandin për shitjen e KF Vllaznia…

Per miratimin e transferimit te Klubit të futbollit “Vllaznia” në shoqëri aksionare”, Bashkia Shkodër ka propozuar projekt...

1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve…

Kështu, dikur drejtor i Hidrokarbureve në AKBN, Gradeci ishte shpallur në kërkim (pikërisht kur ishte në këtë...