Tuesday, October 27, 2020

Myftiu Sytari: Larg alkoolit, larg drogës! Ruajuni nga mallkimi i Zotit!

Të dashur dhe të shtrenjtë, rinia e jonë besimtare, Kam dëshirë që këtë mesazh...

22-23 tetor stakim energjie, OSHEE Shkodër njofton abontet…Oraret dhe zonat…

Njoftim për abonentët #ShkodërStakim, 22-23 tetor Për shkak të remontit të parashikuar në NST...

Censi i popullsisë dhe banesave, gjobë për ata që refuzojnë ose gënjejnë…

Të hënën nis shqyrtimi i ligjit të posaçëm në komisione dhe nuk jepet asnjë afat se kur...

Këshilli Kombëtar i Punës miraton rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë…

Këshilli Kombëtar i Punës zhvilloi mbledhjen e tij të radhës, nën drejtimin e Ministres së Financave dhe...

Postribë/ Punime në rezervarin e Shtodrit, banorët e Mes-Myselimit në protestë…VIDEO

Banorë të fshatit Mes-Myselim të njësisë Postribë kanë zhvilluar një protestë për shkak të një ndërtimi që...

Të dhënat e INSTAT/ Lindjet tkurren me 12%, vdekshmëria rritet ndjeshëm. Ja arsyet…

Vdekshmëria foshnjore në vendin tonë ka hyrë futur në një trend rritje të lartë vitet e fundit,...

Rriten kërkesat për azil, shqiptarët të dytët pas sirianëve për kërkesat për azil…

Kërkesat për azil nga shqiptarët në vendet e Bashkimit Europian kanë shënuar rritje në korrik, për të dytin muaj radhazi.

FSHZH anulon procedurat e nisjes se investimit “Rikualifikimi urban i hyrjes së qytetit Shkodër...

FSHZH anulon procedurat e nisjes se investimit “Rikualifikimi urban i hyrjes së qytetit Shkodër dhe parkut për...

Shpenzimet për arsim, më pak se për alkool/duhan – Familjet shqiptare kanalizojnë vetëm 3.1%...

nketa e Buxhetit te Familjes është një prej publikimeve të pakta të institutit të statistikave që tregon...

Banka Botërore: 41.5% e shqiptarëve jetojnë me më pak se 5.5 dollarë në ditë…

Rritja ekonomike e Shqipërisë do të jetë e vështirë pas dy goditjeve, të tërmetit të 26 nëntorit...

Latest article

Shkodër/ Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale…

Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër,...

Bashkia Shkodër hap ankandin për shitjen e KF Vllaznia…

Per miratimin e transferimit te Klubit të futbollit “Vllaznia” në shoqëri aksionare”, Bashkia Shkodër ka propozuar projekt...

1.4 milionë dollarë dëm shtetit, arrestohet ish-drejtori i Hidrokarbureve…

Kështu, dikur drejtor i Hidrokarbureve në AKBN, Gradeci ishte shpallur në kërkim (pikërisht kur ishte në këtë...