Thursday, August 11, 2022

Morën automatikë nga reparti, luftë me policinë dhe ushtrinë në Shkodër: Historia e padëgjuar...

Kjo eshte historia e panjohur e ndodhur në qytetin e Shkodrës më 23 janar të vitit 1983,...

“Xhaxhai im u arratis nga liqeni i Shkodrës në ’63-in, dhe iku në Rodezi...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të familjes së njohur shkodrane, Kuçi, ku njëri...

Shkodër/ Revolta e 14 janarit, flasin organizatorët Gjergj Livadhi e Apollon Haxhi…VIDEO

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Në paraditen e datës 14 janar të vitit 1990-të, me...

Besnik Sykja, shkencëtari shkodran që fitoi respekt në botë…

Besnik Sykja u lind ne qytetin e Shkodres me 1948 ne nje familje qytetare me tradita patriotike....

“Pse s’u arratisa me Jahuz Kuçin nga liqeni i Shkodrës në ’63-in pasi bëmë…”/...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të ndodhur në shtatorin e largët të vitit...

Pse Shkodra duhej të bëhej kryeqytet i Shqipërisë (FOTO)…

Gazeta franceze, “Le Temps”, ka botuar, të dielën e 8 marsit 1914, në faqen nr. 2, telegramin...

Banesa shkodrane e familjes Lluja…

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Një ndër banesat më të vjetra karakteristike në qytetin e...

“Si e vranë në postën kufitare të Taraboshit në gushtin e ’82-it, djalin e...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon një intervistë me z. Nasi Gjika me origjinë nga Përmeti, i...

Emrat e pronarëve që i’u shtetëzuan bagëtitë pa shpërblim, në vitin 1948 sipas rretheve…

Rrethi i Lushnjës Taq Vasili; Vasil Kapurani; Vangjel Kapurani; Vasil Shefeku; Koci Bardhi; Arif...

“Kush na nxiti të hidhnim në erë bustin e Stalinit, përse Dom Simon Jubani...

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të...

Latest article

Postribë, Ps mban dëgjesën e radhës për drejtuesit/ Kandidatët: Të gjithë bashkë angazhim për...

Postriba ka qënë ndalesa e radhës e degjesave publike të Partisë Socialiste ne Shkodër. Jetmir Lumaj, Blerta...

Fondi Arab i Zhvillim kredi Shqipërisë për rrugën Qukës-Qaf Plloçë, Ibrahimaj: E favorshme…

Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Arab të Zhvillimit për përfundimin e plotë...

Rama takon Erdoganin: Gati projektet konkrete për përballimin e krizës energjetike dhe ushqimore…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar sot Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Gjatë...