Thursday, August 11, 2022

Ford Model A, mjeti më i vjetër në Regjistrin e Mjeteve Historike Retro, që...

Ford Model A – 🤎 Mjeti më i vjetër në Regjistrin e Mjeteve Historike Retro, që ka...

100 vjetori i një legjende, përkujtohet kolosi i futbollit shqiptar Loro Boriçi

Si sot, përpara 100 vitesh, në 4 gusht të vitit 1922, ka lindur në Shkodër kolosi i...

Ish-drejtori i Arkivës ZBULON shifrat: Ja sa informatorë të Sigurimit ka pasur në çdo...

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi, ka zbuluar se në korrik të vitit 1990,...

30 vite nga vrasja e gjykatësit të anti-mafias, kush ishte Paolo Borsellino…

19 korriku shënon 30 vjetorin e masakrës së Via D?Amelio në të cilin gjyqtari Paolo Borsellino dhe...

“Rrok Gera u martua me Gjyljetën, të bijën e një tregtari të njohur në...

Nga Arben Pustina PARATHËNIE Ky libër synon të përcjellë te publiku...

“Shkodra, qyteti që për gati gjysëm shekulli bëri rezistencë dhe që u komunistizua më...

Nga Eugjen Merlika                      ...

Vendbanimi i Bushatit është banuar për herë të parë 4000 vjet përpara…

Vendbanimi i Bushatit është banuar për herë të parë 4000 vjet përpara . Bassania...

Ana Daja, gjimnazistja shkodrane që vuajti burgjeve të diktaturës…

Ali Xhunga, Pjerin Kçira, Zoi Themeli e të tjerë xhelatë të diktaturës komuniste, ishin persekutorët e gjimnazistes Ana Daja

“Riza Dani, me guxim replikoi me Koçi Xoxen e Enverin dhe kur diskutohej projekt-statuti,...

Intervistoi: Marçel Hila Pjesa e parë Memorie.al/I zhdukur: Riza Dani. Vuajtës:...

“Si e vranë në postën kufitare të Taraboshit në gushtin e ’82-it, djalin e...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon një intervistë me z. Nasi Gjika me origjinë nga Përmeti, i...

Latest article

Postribë, Ps mban dëgjesën e radhës për drejtuesit/ Kandidatët: Të gjithë bashkë angazhim për...

Postriba ka qënë ndalesa e radhës e degjesave publike të Partisë Socialiste ne Shkodër. Jetmir Lumaj, Blerta...

Fondi Arab i Zhvillim kredi Shqipërisë për rrugën Qukës-Qaf Plloçë, Ibrahimaj: E favorshme…

Është nënshkruar marrëveshja e huasë mes qeverisë shqiptare dhe Fondit Arab të Zhvillimit për përfundimin e plotë...

Rama takon Erdoganin: Gati projektet konkrete për përballimin e krizës energjetike dhe ushqimore…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar sot Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Gjatë...