Mungesa e fuqisë punëtore nxit rritjen e pagave në nivelet e ulëta, 40 mijë...

Pothuajse të gjitha njësite e shërbimeve kanë reklamuar në fasadat e tyre kërkesa për punonjës me kualifikim...

Bordi publikon çmimet e reja, rritet karburanti…

Janë publikuar çmimet e reja me të cilat do të shiten karburantet në vend.

E FUNDIT/ Bordi ndryshon çmimet e karburanteve, ulet nafta…

Vendim i Bordit të Transparencës – 26.04.2023 Vendimet e Bordit të Transparencës në datë...

Ndryshojnë sërish çmimet e karburanteve…

Bordi i Transparencës ka vendosur të ndryshojë sërish çmimin e karburanteve në Shqipëri. Sipas të dhënave të...

KRIJOHET KOMITETI I TURIZMIT DHE I MIKPRITJES NE DHOMEN AMERIKANE TE TREGTISE…

Ngritja e Komitetit të Turizmit dhe Mikpritjes ishte një zbatim i politikës së bordit drejtues për të...

Bordi i Transparencës ndryshon serish çmimin e karburantit…

Ulet cmimi i naftës dhe benzinës në vend. Duke nisur nga ora 18:00 e...

Çmimet e karburanteve bien sërish. Në vendimin e kësaj të enjteje, Bordi i Transparencës...

Çmimet e karburanteve bien sërish. Në vendimin e kësaj të enjteje, Bordi i Transparencës njofton se duke...

Gjermania, e “uritur” për punëtorë/ Kërkohen mijëra njerëz nga Ballkani Perëndimor, edhe pa njohur...

Strategjia e re qeverisë, parashikon shfrytëzimin e potencialit të fuqisë punëtore brenda vendit, duke rritur ofertat e...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro sot…

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 102.9 lekë dhe shitet me...

Këmbimi valutor 2 Maj/ Me sa shiten dhe blihet sot monedhat e huaja…

Sot në tregun e këmbimit valutor një dollar amerikan do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet...