Monday, March 20, 2023

LAJMI I FUNDIT/ Rritet sërish çmimi i naftës, ja me sa lekë do shitet…

Bordi i Transparencës në datë 17 Qershor 2022, në mbledhjen e radhës vendosi: ✅Çmimi...

Caktohet çmimi i ri i karburanteve në Shqipëri për sot dhe nesër…

Bordit Kombëtar të Administrimit të Karburanteve ka marrë vendimin për caktimin e çmimit. Teksa...

10 milionë euro për bizneset e reja në 4 vite/ Edona Bilali zbulon si...

Qeveria shqiptare ka vendosur që të shpërndajë rreth 10 milionë euro për 4 vite, për bizneset që...

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro për ditën e sotme…

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë, 20 shtator me 116.2 lekë dhe është shitur me 117.2...

Merret vendimi: Sa do të jetë çmimi i karburanteve sot dhe nesër…

Bordi i Menaxhimit ka vendosur sot që çmimi i naftës dhe benzinës të jetë 217 lekë/ litri...

Rama prezanton paketën re të rezistencës sociale, nga pensionet te paga minimale…

Me anë të një deklarate, kryeministri Rama ka publikuar këtë të enjte paketën e rezistencës sociale. “Paketa e re...

LAJM I FUNDIT/ Bordi ndryshon çmimet, ja sa do shitet karburanti nga sot…

Bordi i Transparencës në datë 9 Gusht 2022, në mbledhjen e radhës vendosi: ✅Çmimi...

Sa ishte pasuria e Nexhmije Hoxhës?

Nga Skerdilajd Zaimi Në datën 2 mars të këtij viti, gazeta “The Guardian” publikonte nën autorësi të Ian...

Cila është pasuria e Gramoz Ruçit

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në të ardhurat e tij deklaron vetëm pagën prej 2 milionë e...

Shkodër/ Pas pandemis, biznesit gòditjen fatale po ia jep Hetimi Tatimor…

Kur jemi në një periudhë të vështirë pandemie dhe prej më shumë se dy muajsh bizneset kanë...