Sunday, January 29, 2023

Në vitin 2023, Shqipëria pritet të ketë borxhin më të lartë publik në rajon…

Shqipëria po ecën me ritme më të ulëta sesa fqinjët në drejtim të konsolidimit fiskal, që nënkupton...

Këshilli Kombëtar i Punës miraton rritjen e pagës minimale në 30 mijë lekë…

Këshilli Kombëtar i Punës zhvilloi mbledhjen e tij të radhës, nën drejtimin e Ministres së Financave dhe...

Bordi ndryshon sërish çmimin e karburantit, ja sa ka zbritur nafta…

Nga sot një litër naftë do të shitet me 198 lekë, duke e ulur në këtë mënyrë çmimin me 8 lekë. Dje...

Bordi shtrenjtoi naftën/ Rritja abuzive! Me të njëjtin nivel në bursë, në shkurt nafta...

Bordi i Transparencës nuk priti gjatë për rritjen e çmimit të naftës. Menjëherë me lëvizjen në bursa...

Çudia në Shkodër/ 55 vjeçares i kërkojnë kthimin e lekëve të pensionit për 4...

Prenda Sokoli, eshte kryefamiljare pasi bashkeshortin ia vráne ne vitin 1993 ne krye te detyres, duke u...

Euro kalon 131 lekë, forcohet ndjeshëm dhe dollari; Ekspertët: Rritja është artificiale

Monedha e përbashkët e ka nisur javën me një tjetër mbiçmim të fortë ndaj lekut. Sipas kursit...

Vijon rënia e euros përballë dollarit, me sa lekë këmbehet ditën e sotme monedha...

Dollari amerikan është blerë sot, 15 Gusht me 113.5 lekë dhe është shitur me 114.5 lekë, duke...

10 mijë lekë të reja çdo muaj/ Rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për ushtarakët

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka njoftuar se do të rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për efektivët...

Leku forcohet më tej ndaj Euros, kursi i afrohet sërish niveleve më të ulëta...

Leku po vazhdon forcimin në kursin e këmbimit me Euron edhe gjatë kësaj jave.

Kriza e pandemisë nxori të papunë 43 mijë persona më 2020, sipas INSTAT…

Kriza pandemike nxori të papunë 43, 00 persona në vitin 2020, sipas të dhënave zyrtare të INSTAT....