Sunday, July 3, 2022

Presidenti Erdogan: Po hyjmë në një epokë në të cilën mund të ndodhin ndryshime...

Erdogan: Turqia po i vazhdon me gjithë shpejtësinë punimet për zhvillimin e vaksinës dhe ilaçit kundër COVID-19.

BE kufizime emigrantëve për punë, penalizohen Shqipëria dhe Kosova

Kriza e papunësisë në vendet e Bashkimit Europian pritet të penalizojë shtetasit nga Ballkani Perëndimor, mes tyre...

Tanke, topa dhe “Apache”, Greqia rreshton ushtrinë pranë kufirit me Turqinë

Ushtria greke zhvillon sot stërvitjen vjetore të quajtur “TAMS” disa kilometra në kufi me Turqinë duke angazhuar...

EMRAT/ Dërgonin emigrantë shqiptarë me gomone për në Britani, kapen kontrabandistët

FRANCË- Policia franceze vijon të arrestojë kontrabandistë të cilët kalojnë ilegalisht emigrantë në Britaninë e Madhe. Së...

Turqia i dërgon ndihma Spanjës dhe Italisë, ja cfarë shkruhet tek pakot

Turqia i ka dërguar produkte të ndihmës mjekësore Spanjës dhe Italisë, dy vendet që janë duke vuajtur...

Si protestojnë amerikanët/ Masat vetizoluese, me antitank dhe automatikë në shesh (fotot)

Rreth 11 protestues kanë tërhequr vëmendjen e amerikanëve por edhe të botës për mënyrën e pazakontë të...

COVID 19/ Erdogan dhuron pagen e 7 muajve për njerëzit në nevojë…

Presidenti i Republikës së Turqisë sot në një komunikatë për media e hapi kampanjën ” Solidariteti Kombëtar”.

Numri i të vdekurve nga sulmet izraelite në Gaza rritet në 212, përfshirë 61...

Ministria palestineze e Shëndetësisë ka bërë të ditur se numri i të vdekurve nga sulmet e vazhdueshme izraelite në Rripin e Gazës...

Vdes njeriu të cilit iu transplantua zemra e derrit…

Ka vdekur personi i parë në botë që iu transplantua zemra nga një derr i modifikuar gjenetikisht.

205 të plagosur palestinezë në sulmet e policisë izraelite në Kudsin Lindor…

205 është numri i të plagosurve në sulmet e policisë izraelite ndaj palestinezëve në Xhaminë Al-Aksa, në...

Latest article

Euro arrin nivelin më të ulët të këtij viti, këmbehet me 118 lekë…

Sezoni turistik dhe ardhja e turistëve kanë dobësuar ndjeshëm euron.Ditët e para të korrikut kanë shënuar një...

Nga Ben Blushi/ MEHDIU, BELGU MUSLIMAN…

Nga Ben Blushi: MEHDIU, BELGU MUSLIMAN Shkova në xhaminë e Kalasë...

U zgjodh në krye të PS Shkodër, vjen mesazhi i Mirela Dodaj: Ky është...

Ky është një moment i rëndësishëm në jetën time që dua të ndaj me ju miq 🤗