Sunday, July 3, 2022

EMRI/ Atentat në Belgjikë, vritet me armë zjarri krahu i djathtë i Ardian e...

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Një ngjarje e rëndë është shënuar në Belgjikë një mbrëmje...

I vetmi vend i Europës që refuzoi izolimin, fiton i pari betejën me Covid-19…

Suedia është duke regjistruar numrin e saj më të ulët të rasteve Covid-19 që nga fillimi i...

Droni turk u bën gjëmën rusëve, tanket “thahen” për naftë…

Forcat e Armatosur ukrainase kanë raportuar se po përdorin dronë të Turqisë Bayraktar TB-2.

LETRA/ U burgos nga muslimanët, Sophie(Maryam) Petronin i shkruan Macronit: pse e pranova Islamin,...

Maryam Petronin, gruaja franceze me mision humanitar në Mali, e cila shpalli kalimin në Islam sapo zbriti...

Cili ishte karremi për ‘vrasjen’ e një politikani shqiptar në Belgjikë? BIRN: Ja sesi...

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Një grup kriminal në Belgjikë që operonte në kultivimin dhe...

Turqia i dërgon ndihma Spanjës dhe Italisë, ja cfarë shkruhet tek pakot

Turqia i ka dërguar produkte të ndihmës mjekësore Spanjës dhe Italisë, dy vendet që janë duke vuajtur...

VIDEO/ Restoranti shqiptar që sfidon Covid dhe ligjet amerikane…

Pronarja shqiptare e një restoranti në Arizona po shndërrohet në heroinën e të gjithë atyre që kundërshtojnë...

Familja tenton të kalojë kufirin me të afërmin e vdekur, duke pretenduar se “po...

Të afërmit në zi të një burri që vdiq në epiqendrën e koronavirusit në Ekuador, u përpoqën...

Turqia zbulon 320 miliardë metra kub gaz natyror në Detin e Zi… 

Presidenti Recep Tayyip Erdogan njoftoi të premten se Turqia ka realizuar zbulimin e saj më të madh...

KUJTESË/ “Srebrenica” e Francës e 17 tetorit 1961: kur rrugët e Parisit dhe ujrat...

Në këtë ditë 59 vjet më parë, një masakër ndodhi në zemër të Parisit, pra në zemër...

Latest article

Euro arrin nivelin më të ulët të këtij viti, këmbehet me 118 lekë…

Sezoni turistik dhe ardhja e turistëve kanë dobësuar ndjeshëm euron.Ditët e para të korrikut kanë shënuar një...

Nga Ben Blushi/ MEHDIU, BELGU MUSLIMAN…

Nga Ben Blushi: MEHDIU, BELGU MUSLIMAN Shkova në xhaminë e Kalasë...

U zgjodh në krye të PS Shkodër, vjen mesazhi i Mirela Dodaj: Ky është...

Ky është një moment i rëndësishëm në jetën time që dua të ndaj me ju miq 🤗