Sunday, July 3, 2022

Prezantohet pamja e parë e avionit turk pa pilot “Bayraktar Kızılelma”…

Kreu i kompanisë Baykar Teknoloji (Baykar Technology), Selçuk Bayraktar ka ndarë fotografinë e parë me pamjen e...

Policia izraelite sulmon pjesëmarrësit në funeralin e gazetares Abu Akleh në Kudsin Lindor…

Policia izraelite sulmoi sot kortezhin e varrimit të gazetares së vrarë të Al Jazeera-s, Shireen Abu Akleh,...

VIDEO/ Momenti shokues kur vritet gazetarja e Al-Jazeeras në Bregun Perëndimor…

Një gazetare e televizionit Al-Jazeera u qëllua për vdekje teksa po mbulonte një bastisje izraelite në qytetin...

E FUNDIT/ Vdes djali i Cristiano Ronaldos…

Cristiano Ronaldo ka njoftuar për vdekjen e djalit të tij. Sulmuesi portugez e bëri...

VIDEO/ Suedi, digjet Kurani në vend publik në prani të policisë…

Rasmus Paludan, lideri i Partisë të ekstremit të djathtë danez Drejtimi i Ngushtë (Stram Kurs), dogji Kuranin...

Civilët e vrarë nëpër rrugë, Zelensky viziton Bucha: E vështirë të negociosh me Rusinë...

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar Bucha, pasi imazhet e  trupave të civilëve të vrarë në rrugë shkaktuan...

Pas takimit në Stamboll, Rusia zotohet se do të ulë ndjeshëm aktivitetet ushtarake në...

Ka përfunduar takimi i delegacioneve negociatore të Rusisë dhe Ukrainës në Stamboll të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).Mbledhja që u mbajt...

“Shtetet armike”, Rusia njoftoi vendosjen e vizave për qytetarët Shqiptarë…

Rusia njoftoi sot futjen e masave që çojnë në një regjim vizash për "vendet armike", përfshirë Shqipërinë.

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë janë vrarë 6 gazetarë të huaj…

Që nga dita kur filluan sulmet e Rusisë në Ukrainë kanë humbur jetën 6 gazetarë të huaj...

Britania heq të gjitha kufizimet e udhëtimit të COVID-19…

Pasagjerët që mbërrijnë në Britani të Madhe nuk do të plotësojnë më formular edhe nëse nuk janë...

Latest article

Euro arrin nivelin më të ulët të këtij viti, këmbehet me 118 lekë…

Sezoni turistik dhe ardhja e turistëve kanë dobësuar ndjeshëm euron.Ditët e para të korrikut kanë shënuar një...

Nga Ben Blushi/ MEHDIU, BELGU MUSLIMAN…

Nga Ben Blushi: MEHDIU, BELGU MUSLIMAN Shkova në xhaminë e Kalasë...

U zgjodh në krye të PS Shkodër, vjen mesazhi i Mirela Dodaj: Ky është...

Ky është një moment i rëndësishëm në jetën time që dua të ndaj me ju miq 🤗