Sunday, December 4, 2022

Gjimnazi i Shkodres “28 Nentori”, merr titullin “Nderi i Kombit”…

Presidenti i Republikes Bajram Begaj, ka dekoruar me titullin e larte, Nderi i Kombit gjimnazin e Shkodres...

Miratohet udhëzimi, maturantët do të japin 4 provime në qershor, ja datat…

Maturantët do të mbyllin brenda muajit qershor provimet e maturës. Këtë vit janë katër...

Besnik Sykja, shkencëtari shkodran që fitoi respekt në botë…

Besnik Sykja u lind ne qytetin e Shkodres me 1948 ne nje familje qytetare me tradita patriotike....

Në Shqiperi ka 44 mijë persona mbi 15 vjeç që nuk dinë as shkrim,...

Shqipëria numëron mbi 44 mijë analfabetë në të gjithë vendin, që nuk dinë as shkrim dhe as...

Kushi: Do të rimbursojmë me 50% mbi çmimin e biletës së transportit për nxënësit…

Pas mbledhjes së qeverisë ditën e sotme, ministrat kanë dalë duke raportuar para mediave vendimet e marra.

Pas vendimit për shkollat/ Ministria: Më 1 shtator fillon regjistrimi, Shahini premton libra falas

Viti i ri shkollor 2020-2021 do të nisë më 14 shtator, siç është programuar nga ministria e...

Rikthimi në univeristete/ Rektori Bekteshi: Do të ketë dy periudha kohore, ja si do...

𝗥𝗲𝗸𝘁𝗼𝗿𝗶 𝗶 𝗨𝗻𝗶𝘃𝗲𝗿𝘀𝗶𝘁𝗲𝘁𝗶𝘁 𝘁𝗲 𝗦𝗵𝗸𝗼𝗱𝗿𝗲𝘀 𝗔𝗱𝗲𝗺 𝗕𝗲𝗸𝘁𝗲𝘀𝗵𝗶 𝗻𝗲 𝗻𝗷𝗲 𝗹𝗶𝗱𝗵𝗷𝗲 𝘁𝗲 𝗱𝗿𝗲𝗷𝘁𝗽𝗲𝗿𝗱𝗿𝗲𝗷𝘁 𝗻𝗲 𝗧𝘃𝟭-𝗰𝗵𝗮𝗻𝗻𝗲𝗹 𝘀𝗵𝗽𝗷𝗲𝗴𝗼𝗷 𝘀𝗲𝘀𝗶 𝗱𝗼...

Kurti: Nga 1 tetori arsimi i lartë në Kosovë do të jetë pa pagesë…

Kryeministri Albin Kurti, ka njoftuar që nga 1 tetori i këtij viti, do të hiqen pagesat për të gjithë ata që dëshirojnë...

Viti i ri akademik, kordinator i LSI-së Shkodër, Edmond Ndou: Mësimi online u vëndos...

Si kordinator i LSI-se se Qarkut te Shkodres, uroi te gjithe studentet dhe pedagoget e Universitetit “Luigj...

Nuk respektoi masat kundër Covid, Mynyr Koni shkarkon pedagogen Majlinda Keta

Universiteti i Tiranës ka shkaruar Majlinda Ketën si pedagoge në Fakultetin e Shkencave Sociale.

Latest article

“Nuk e kam parë në asnjë vend tjetër përveçse në SHBA’, Topalli nga Lezha:...

Koordinatorja e Partisë Demokratike për qarkun e Lezhës Jozefina Topalli ka ndjekur nga afër procesin e primareve për zgjedhjen e kandidatëve për...

‘I ndarë në 6 pjesë’, mashtrimi me videon e Vis Martinajt, pamjet i përkasin...

Pretendimet për gjoja qarkullimin e një videoje të vrasjes së Ervis Martinajt janë një sajesë, duke shtuar më tej mjegullën mbi fatin...

Mercedesi i Maradonës në ankand: sa është çmimi?…

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i cili tashmë nuk...