Myftiu i Shkodrës: Konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet e ngurta dhe bunkerizimi...

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari tha se konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet...

U gjobit nga shteti Malazez, shoqata Bjeshkatarëve “Rumia” bën gjestin e mrekullueshëm për Irfan...

Shoqata Bjeshkatareve “Rumia” nga Ulqini ia paguan dënimin kolegut Irfan Domnorit nga Shkodra. Në...

Shkodër/ Karta e studentit, flet zv/Rektori Gezim Dibra

Karta e studentit ka bere serish lemsh studentet ne Shkoder, kjo pasi prane universitetit “Luigj Gurakuqi” nje kompani po ofron shërbimin e...

Mjerimi dhe skamja vazhdojnë të përhapen, Myftiu i Shkodrës: Drejtuesit mburren me çështje qesharake

Situata social-ekonomike shihet nga Myftiu i Shkodrës si mjaft problemtatike. Kjo sipas tij ka sjellë largime masive të të rinjve, për të...

“Katastrofat nuk njohin kufinj”, Prefekti i Shkodrës pjesë e konferences rajonale në Podgoricë

Në kuadër të zbatimit të projektit "Katastrofat nuk njohin kufinj", në qytetin e Podgoricës, Mal i Zi, po zhvillohet konferenca rajonale me...

Dita botërore e diabetit, Mlloja: zbulohen 3-4 pacienta të sëmurë çdo ditë

Ne diten boterore te semundjes se diabetit, ne nje komunikim per mediat mjekja endokrinologe Lindita Mlloja e cila dha disa keshilla se...

Bashkia Shkodër urdhër për të liruar godinen, jetimët kërcënojnë me zaptim të “Safet Spahisë”

Ne Shkoder familjet e pastreha dhe jetimët që janë tek konvikti “Safet Spahia” në katet e sipërme kanë marrë një shkresë nga bashkia Shkodër...

Ministri i Jashtëm gjerman: Po punojmë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe RMV

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën...

26 banorë të Astirit të proceduar, u përplasen me policinë…

26 të proceduar për sulmin me gurë, sende të forta dhe bomba molotov ndaj punonjësve të Policisë. Sot, në...

Përfundon aksioni/ Shemben 33 ndërtesat në zonën e “Astirit”

Vetëm pak momente më parë, mjetet e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë prishur edhe objektin e 33 në zonën e...