Monday, March 20, 2023

Turqi, 4 të vdekur dhe dhjetëra të lënduar nga stuhia e erës…

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe 38 të...

Niko Brahimaj largohet nga drejtimi i Policisë së Shkodrës…

Ndryshime në Drejtorinë e Policisë Vendore të Qarkut Shkodër. Pas më shumë se 1 viti në drejtim...

Sërish protestë para zyrës së punë Shkodër..

Punëtorët kompanisë se konfeksioneve "Belador" në Shkoder protestuan tek Zyra e Punës, duke kërkuar asistencen sociale që...

“Deri në 50 mijë dollar grant nëse rindërtoni shtëpinë e vjetër”, Rama: Aplikimet nisin...

var mpn_wi={userId:14255,siteId:103872,widgetId:105747,widgetType:0};if(void 0===mpn_ref)var mpn_ref=;else mpn_ref.push(mpn_wi);var mpn_sid=document.getElementById('monadplugscript');if(!mpn_sid){var mpn_dt=new Date,mpn_ns=document.createElement('script');mpn_ns.id='monadplugscript',mpn_ns.type='text/javascript',mpn_ns.defer=!0,mpn_ns.src='//cdn.monadplug.com/format/native/js/hood.js?v='+mpn_dt.getYear()+mpn_dt.getMonth()+mpn_dt.getUTCDate()+mpn_dt.getUTCHours();var pmn_os=document.getElementsByTagName('script');pmn_os.parentNode.insertBefore(mpn_ns,pmn_os)} Në janar të vitit 2022 qeveria do të hapë aplikimet...

Sot protestohet në Shkodër për mbrojtjen e Teatrit, PD thirje qytetarëve për tiu bashkuar…

Partia Demokratike dega Shkodër i bën thirrje ndërgjegjes të secilit prej qytetarëve shkodran që t’i bashkohet nënshkrimit...

Pa maska mbrojtëse, 984 qytetarë të gjobitur në 24 orë…

Përkeqësimi i situatës së pandemisë në vend ka bërë që policia të intensifikojë kontrollet për respektimin e...

Mbërrijnë në Rinas pjesa e parë 22 mijë e 230 doza vaksine të Pfizer…

Kanë mbërritur  mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit pjesa e parë e 22 mijë e 230...

Nga Ina Zhupa te Jozefina Topalli, kush janë 6 gratë e zgjedhura anëtare të...

Ka përfunduar numërimi i votave për anëtarët e rinj të Kryesisë së PD-së. Gazetari...

Universiteti i Shkodrës pret studentët më 15 qershor, protokoll i veçantë për provimet

15 qershori është përcaktuar si dita e rihapjes së Universitetit "Luigj Gurakuqi" në Shkodër, për herë të...

COVID 19/ MSH: 117 raste pozitive, 6 përsona humbin jeten në 24 orët e...

Thellohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Në 24 orët e fundit 6 pacientë kanë...