Monday, October 18, 2021

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...

700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008-a; Kanë marrë leje qëndrimi në...

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet...

Termet i fuqishëm, lekundje në qytetin e Shkodres…

Disa lekundje termeti janë shënuar pak minuta më parë konkretisht në orën 22.14 minuta. Lëkundjet janë ndjerë edhe në...

Djathtistët serbë në Beograd fyejnë shqiptarët, ja si e komenton Kurti nga Shkodra…

Djathtistët serbë protestuan mbrëmjen e sotme  para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, në përkrahje të serbëve në Kosovë.

Shkodër/ Albin Kurti i pranishëm në ndeshjen e basketbollit Vllaznia – Prishtina

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i pranishëm në nfeshjen e SuperKupës në basketboll e cila po zhvillohet në pallatin e Sportit "Qazim...

Shkodër/ Avokati Haxhi: “shkrirja e 19 gjykatave nga KLGJ sjell kaos”. (VIDEO)

Reduktimi i numrit të gjykatësve dhe prokurorëve si shkak i proçesit të Vettingut ka bërë që Ministria e Drejtësisë në bashkëpunim me...

Shqipëria, e fundit në Europë për indeksin e zbatimit të ligjit, kampione në korrupsion,...

Shqipëria renditet e 83-a nga 139 shtete, e fundit në Europë, në Indeksin e Sundimit të Ligjit, 2020-2021 të publikuar së fundmi...

OPINION/ Agresioni ndaj tv publik!

Nga Lutfi Dervishi Agresioni ndaj tv publik! Televizioni publik nuk ka shumë miq, aq më tepër...

Policia e shkodrës parandalon një ngjarje të mundshme kriminale….

Shkodë/ Policia parandalon një ngjarje të mundshme kriminale. Vihet në pranga një shtetas dhe procedohen penalisht dy të tjerë.

“Punësimet në Shkodër i ka PSD”, Rama: Deputetët s’janë zyra pune, kjo do jetë...

Pas mbledhjes së Kryesisë së PS, kryeministri Edi Rama tha se punësimet dhe drejtoritë nuk janë pronë e PS, por e popullit...

Latest article

Vllaznia – Dinamo, dalin formacionet zyrtare…

Vllaznia dhe Dinamo do përballen me njëra tjetrën në orën 19.45, në kuadër të kampionatit shqiptar. Si Brdaric, ashtu edhe Shkëmbi kanë...

Mos na privoni nga dëshira për dije/ Thirja e një studenti të Universitetit “Luigj...

FITORJA E PARËSot dëshmuam se jemi të bashkuar, një zëri, jemi të pandalshëm. Në ditët në vijim do jemi edhe më të...

E FUNDIT/ Ndryshime në polici, Gledis Nano emëron drejtuesit e rinj në qarqe…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka ndryshuar të gjithë drejtuesit e Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar...